Érvényes pályázatok: újak, kiírók szerint, érvényesség szerint, tárgymutató szerint, módosultak
Pályázatok Pályázatok
Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldése e-mailben
Vissza
Cím:
Ukrajnából menekült gyermekek ellátása és befogadása / FSZKA-UMGYEB 2024
Kiíró:
Fővárosi Szociális Közalapítvány
Határidő:
03/31/2024
Érvényes:
03/31/2024
Tárgymutató:
Ukrajnából menekült gyermekek ellátása és befogadása / FSZKA-UMGYEB 2024
Pályázhat:
A. a fővárosi kerületi önkormányzatok;
B. a fővárosi területi és települési nemzetiségi önkormányzatok;
C. a költségvetési szervek;
D. az olyan gazdasági társaságok, amelyekben részesedéssel kizárólag Budapest Főváros Önkormányzata vagy az a)-b) pontban meghatározott jogalanyok rendelkeznek;
E. a jogi személyiséggel rendelkező vallási közösségek és az egyházi jogi személyek;
F. az olyan civil szervezetek és gazdasági társaságok, amelyek Budapest Főváros Önkormányzatával vagy az a)-d) pontban meghatározott jogalanyokkal közfeladatellátási szerződéssel rendelkeznek, vagy velük együttműködve pályáznak;
G. a személyes gondoskodás keretébe tartozó gyermekjóléti alapellátás intézményei, köznevelési intézmények, területi védőnői ellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatók, valamint ezek fenntartói/tulajdonosai, akkor is, ha nem tartoznak az a)-f) pontok hatálya alá
A kiíró(k) adatai
Napi Pályázati Értesítő >>>

UKRAJNÁBÓL MENEKÜLT GYERMEKEK
ELLÁTÁSA ÉS BEFOGADÁSA

1. A PÁLYÁZAT HIVATKOZÁSI SZÁMA
FSZKA-UMGYEB 2024

2. A PÁLYÁZAT KIÍRÓJA
Fővárosi Szociális Közalapítvány (továbbiakban: FSZKA)

3. A PÁLYÁZAT ELŐZMÉNYE, KERETÖSSZEGE ÉS FORRÁSA
Budapest Főváros Önkormányzata Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló Budapest Főváros Önkormányzata Közgyűlésének 1/2020. (II. 5.) önkormányzati rendelet 2. § 16. pontja alapján az
Önkormányzat önként vállalt közfeladata „az Ukrajnában zajló háború miatt otthonuk elhagyására kényszerülő személyek megsegítésében való közreműködés, ennek keretében - a rászorulók igénye szerint - átmeneti elhelyezésük és ellátásuk biztosítása, életkörülményeik egyéb lehetséges módon történő javítása.”
A Fővárosi Önkormányzat és az Egyesült Nemzetek Gyermekalapja (a továbbiakban: UNICEF), 2022. július 18-án együttműködési megállapodást kötött az Ukrajnában zajló háború miatt otthonuk elhagyására kényszerülő személyek, kiemelten a gyermekek fővárosi ellátásának támogatására.
Az UNICEF által biztosított forrásból a Fővárosi Önkormányzat és az UNICEF többek között a budapesti kerületekben működő, Ukrajnából menekült gyermekek befogadásával és koragyermekkori ellátásával foglalkozó intézményeket, szolgáltatásokat támogatja, megerősítve az Ukrajnából érkezett családok gyermekeinek fejlesztéséhez kapcsolódó szolgáltatásokat.
A Fővárosi Önkormányzattal kötött FPH144 /305 - 9 /2024 ikt. sz. támogatási szerződés alapján a Fővárosi Szociális Közalapítvány feladata a pályázat kiírása, a beérkező pályázatok elbírálása, az UNICEF támogatás terhére nyújtott támogatások megítélése, a támogatások folyósítása és a támogatással kapcsolatos egyéb adminisztratív feladatok ellátása.
A rendelkezésre álló keretösszeg 300 000 000 Ft.

4. A PÁLYÁZAT KERETÉBEN TÁMOGATOTT CÉLOK
A pályázat célja a 0-8 éves gyermekek inkluzív gyermekjóléti ellátásának, oktatásának, nevelésének, fejlesztésének és gondozásának megerősítése Budapesten, különös tekintettel az ukrajnai háború elől Magyarországra menekült (a továbbiakban: menekült), továbbá a más okból sérülékeny vagy hátrányos helyzetű gyermekekre. A felhíváson keresztül kizárólag olyan projektek támogathatók, amelyek legalább részben a Budapesten élő vagy Budapesten működő szolgáltatásokat igénybe vevő, Ukrajnából menekült gyermekek befogadását, gyermekjóléti ellátását és inkluzív oktatását, a számukra hozzáférhető szolgáltatások rendszerszintű megerősítését, a koragyermekkori fejlesztés holisztikus fejlesztését célozzák, a következő célterületeken:
A. Menekült gyermekeknek közvetlenül nyújtott szolgáltatások és eszközök
B. Menekült gyermekek szüleinek, kísérőinek nyújtott szolgáltatások és támogatások
C. Szolgáltatást nyújtó szakemberek képzése, támogatása
D. Intézményi fejlesztések
A pályázat célcsoportja: a várandós nők és az 5 évesnél fiatalabb gyermekek, továbbá a 6-8 éves gyermekek és (életkortól függetlenül) az általános iskola első évfolyamán tanuló gyermekek, kiemelt figyelemmel a koragyermekkori fejlesztés szempontjából kulcsfontosságú, a fogantatástól 24 hónapos korig tartó időszakra; valamint szüleik, kísérőik, gondviselőik és a számukra szolgáltatásokat nyújtó szakemberek.
A támogatható tevékenységeket a pályázati felhívás 8. fejezete ismerteti.

5. TÁMOGATÁS
1 pályázat megvalósításához az igényelhető támogatás minimum összege 500 ezer Ft, maximum összege 50 millió Ft.
1 pályázó több pályázatot is benyújthat, illetve több pályázatban is részt vehet konzorciumi tagként.
Egy pályázat egy projektet tartalmazhat, egy projekt azonban több (a 4. fejezet A-D. szerinti) célterülethez kapcsolódó tevékenységre is kiterjedhet, ha azok szorosan kapcsolódnak egymáshoz. Ha a pályázó által tervezett tevékenységek nem kapcsolódnak egymáshoz szorosan, hanem több egymástól elkülönülő projektet alkotnak, akkor azok projektenként külön-külön, több pályázatban nyújthatóak be.
A pályázat alapján nyújtott támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás.
Kötelező önrész nincsen, a pályázóknak önrész biztosítását nem kell vállalniuk.
Önrész önkéntes vállalását a Bíráló Bizottság a pályázat tartalmi értékelése során, az igényelt támogatás költséghatékonyságával összefüggésben értékeli (ld. a 12.4. fejezet II. 2. pontját).

Vállalt önrészként megjeleníthető:
- pénzeszköz;
- közérdekű önkéntes munka;
- tárgyi eszköz könyv szerinti értéke;
- szolgáltatás értéke.

6. PÁLYÁZÓK KÖRE
6.1. PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁRA JOGOSULT SZERVEZETEK
Pályázatot nyújthatnak be:
A. a fővárosi kerületi önkormányzatok;
B. a fővárosi területi és települési nemzetiségi önkormányzatok;
C. a költségvetési szervek;
D. az olyan gazdasági társaságok, amelyekben részesedéssel kizárólag Budapest Főváros Önkormányzata vagy az a)-b) pontban meghatározott jogalanyok rendelkeznek;
E. a jogi személyiséggel rendelkező vallási közösségek és az egyházi jogi személyek;
F. az olyan civil szervezetek és gazdasági társaságok, amelyek Budapest Főváros Önkormányzatával vagy az a)-d) pontban meghatározott jogalanyokkal közfeladatellátási szerződéssel rendelkeznek, vagy velük együttműködve pályáznak;
G. a személyes gondoskodás keretébe tartozó gyermekjóléti alapellátás intézményei, köznevelési intézmények, területi védőnői ellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatók, valamint ezek fenntartói/tulajdonosai, akkor is, ha nem tartoznak az a)-f) pontok hatálya alá.
A jelen kiírás keretében több, a pályázaton indulni jogosult szervezet együttesen is benyújthat pályázatot konzorciumi megállapodás keretében.
Amennyiben több, a pályázaton indulni jogosult szervezet együttesen igényel támogatást a projekt megvalósításához, ennek feltételeit konzorciumi megállapodásban rögzítik.
Amennyiben a pályázó civil szervezettel vagy gazdasági társasággal együttműködő önkormányzat a projekt megvalósításához támogatást nem igényel, de a projekt megvalósításával egyetért, illetve ahhoz természetbeni vagy pénzbeli hozzájárulást nyújt, a felek együttműködési megállapodását kell a pályázathoz csatolni. Ebben az esetben az együttműködő önkormányzat nem minősül pályázónak.

6.2. CIVIL SZERVEZET, GAZDASÁGI TÁRSASÁG PÁLYÁZÓKRA VONATKOZÓ SZABÁLYOK
A pályázaton nem pályázhat a párt által alapított alapítvány és a közalapítvány, továbbá a párt részvételével létrehozott egyesület és a biztosító egyesület.
6.1/F pont alá tartozó civil szervezetek és gazdasági társaságok esetében a pályázat benyújtásának feltétele, hogy a pályázó konzorciumban induljon vagy közfeladat ellátási szerződéssel, vagy a pályázott tevékenység(ek)re vonatkozó együttműködési megállapodással rendelkezzen.
Amennyiben a kerületi vagy nemzetiségi önkormányzat partnerrel az együttműködési megállapodás megkötésére objektív, a pályázónak nem felróható okból nem kerül sor a pályázati benyújtási határidőn belül, a pályázat benyújtásakor az együttműködésben érintett önkormányzat képviselője szándéknyilatkozatát kérjük csatolni. Amennyiben a pályázó az aláírt együttműködési megállapodást legkésőbb a benyújtási határidőt követő 30 napon belül nem nyújtja be, a támogató a pályázatot formai érvénytelenség miatt elutasítja.
Az együttműködési megállapodás tartalmazza legalább: a pályázó(k) és az együttműködő önkormányzat nevét, székhelyét, adószámát, képviselőjének nevét és beosztását, a projekt célját, valamint az önkormányzatnak közvetlenül a projekt megvalósítására vonatkozó egyetértő nyilatkozatát, továbbá - ha az önkormányzat a projekt megvalósításához pénzbeli vagy természetbeni hozzájárulást vállal - az önkormányzat kötelezettségvállalásának módját, formáját.
Az együttműködési megállapodás - nem kötelezően alkalmazandó - sablonja letölthető a pályázati dokumentumok közül (4. melléklet).
Nem pályázhat olyan civil szervezet, illetve gazdasági társaság, amely a 2022. évi beszámolóját a pályázat benyújtásáig nem helyezte letétbe, az Országos Bírósági Hivatalnál, illetve a Céginformációs Szolgálatnál.

6.3. KONZORCIUMOKRA VONATKOZÓ SZABÁLYOK
A konzorcium létrehozásának alátámasztó dokumentuma a konzorciumi megállapodás.
A konzorciumi megállapodás tartalmazza legalább: a konzorciumi tagok nevét, székhelyét, adószámát, képviselőjének nevét és beosztását, a programban vállalt kötelezettségeket, a tag által igényelt támogatást, az általa biztosított önrész összetételét és értékét rögzítő költségvetést.
A konzorcium kettőnél több tagból is állhat. A konzorcium minden tagjának meg kell felelnie a pályázati feltételeknek, és nem állhat fenn velük szemben a pályázat benyújtását vagy a támogatás nyújtását kizáró ok.
A pályázatot a konzorciumvezető nyújtja be pályázóként, és felel a konzorcium többi tagja tevékenységének koordinálásáért, valamint a projekt adminisztrációs és pénzügyi megfelelőségéért a program megvalósítása során.
Nyertes pályázat esetén a konzorciumi tagok részére az FSZKA támogatói okiratot ad ki.
A konzorciumi megállapodás - nem kötelezően alkalmazandó - sablonja letölthető a pályázati dokumentumok közül (5. melléklet).

6.4. KIZÁRÓ SZABÁLYOK
Nem vehet részt a pályázatban az a szervezet,
- amely jogerős végzéssel elrendelt csődeljárás, felszámolási, illetve végelszámolási eljárás vagy a megszüntetésükre irányuló jogszabályban meghatározott egyéb eljárás alatt áll;
- amely nem felel meg a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményeinek;
- amely a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről szóló törvényben foglalt közzétételi kötelezettségének nem tett eleget;
- amellyel szemben a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (a továbbiakban Knyt.) 6.§-a szerinti összeférhetetlenségi ok áll fenn;
- amellyel kapcsolatban a Knyt. 8.§ (1) bekezdésében foglalt érintettség áll fenn, és ezen körülmény közzétételét a Knyt. szerint határidőben nem kezdeményezi;
- amely a pályázat benyújtását megelőző öt évben az FSZKA által kiírt pályázaton támogatást nyert el, azonban a támogatás felhasználásáról az előírt határidőn belül beszámolót és pénzügyi elszámolást nem nyújtott be, vagy a fel nem használt, illetve jogellenesen vagy szabálytalanul felhasznált támogatást a visszafizetésre kötelezés ellenére az előírt határidőn belül nem fizette vissza;
- amely a pályázat benyújtását megelőző két évben az FSZKA által kiírt pályázaton támogatást nyert el, azonban a támogatás felhasználásáról szóló szakmai beszámolót és/vagy pénzügyi elszámolást az FSZKA elutasította;
- amely szerepel az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) szankciós listáján.
Nem támogatható az a pályázat, amelynek megvalósítása, illetve a megvalósítás módja vagy eredménye:
- bűncselekménynek vagy bűncselekmény elkövetésére való felhívásnak minősül;
- alapvető emberi jogot sért;
- amelynek célja nem összeegyeztethető az UNICEF küldetésével és értékeivel.

7. PÁLYÁZATI HATÁRIDŐK
A támogatott program megvalósításának időszaka
2024. május 1.-2024. október 31.
A felhasználás - vagyis a megvalósult tevékenységéhez kapcsolódó, a támogatás terhére elszámolható költségek teljesítésének - időszaka
2024. május 1.-2024. október 31.
A szakmai beszámoló és pénzügyi elszámolás benyújtásának határideje
2024. november 25.
A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK HATÁRIDEJE: 2024. MÁRCIUS 31.
https://fszka.hu/wp-content/uploads/2024/03/UMGYEB-2024_felhivas_vegleges_jav2.pdf





Ingyenes e-mail tanfolyam
Legalább ennyit a
forrásteremtésről címmel
Magam csináljam vagy bízzak meg egy szakembert?  Akármelyik utat választja van egy minimum, amit mindenképpen tudnia kell.
Ha Ön(ök) csinálják, akkor magától értetődő, hogy érteni kell hozzá, ha mást bíznak meg, akkor annyi tudásra lesz szükségük, hogy tudjanak megrendelni és átvenni.
Ezt a tudást szerezheti meg ezen a tanfolyamon, ami egyben jó alap arra, hogy ha saját maga vág bele könnyű legyen hozzátanulni.

Ne csak olvassa és nézze (filmek is lesznek a leckékben), csinálja is.
A forrásteremtésnél ezt alig kell magyarázni, hiszen elméletben forrást szerezni enyhén szólva marhaság.
Ezért arra kérem, hogy az egyes levelekben olvasottakat azonnal valósítsa meg a gyakorlatban.
Ne feledje, akármilyen kis lépés sokkal többet ér, mint az álldogálás a rajtvonalnál...
Az egyes leckéket e-mailben kapja meg, hetente egyet.
Jó tanulást és eredményes forrásszerzést kívánok!
Huszerl József szerkesztő
Itt iratkozhat fel

Távoktatási tanfolyamaink







Hírek a Főoldalról


Ingyenes hírlevelünkre
itt iratkozhat fel









Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldáse e-mailben
Vissza
Felhasználási feltételek
Adatvédelem
Levél a szerkesztőnek
Médiaajánlat
Impresszum