Érvényes pályázatok: újak, kiírók szerint, érvényesség szerint, tárgymutató szerint, módosultak
Pályázatok Pályázatok
Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldése e-mailben
Vissza
Cím:
Közösségi Adományozási Program / KAP2024 - Hatással a világra
Kiíró:
MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt.
Határidő:
05/16/2024
Érvényes:
05/16/2024
Tárgymutató:
Közösségi Adományozási Program / KAP2024 - Hatással a világra
Pályázhat:
közhasznú jogállású társadalmi szervezetek (civil szervezetek, nonprofit gazdasági társaságok, szociális szövetkezetek)
A kiíró(k) adatai
Napi Pályázati Értesítő >>>

Közösségi Adományozási Program / KAP2024 - Hatással a világra

Nyílt pályázati felhívás
a 2024. évi Közösségi Adományozási Programban (KAP) való részvételre
„KAP2024 - Hatással a világra”

1. Rövid összefoglaló
A MagNet Bank Közösségi Adományozási Programjában (KAP) adománygyűjtési lehetőséget biztosítunk társadalmi szervezetek számára. A programban történő részvétel első lépése egy online pályázati jelentkezési lap beadása. A sikeres pályázás lehetőséget biztosít a szervezeteknek arra, hogy felkerüljenek az ún. KAP listára, majd a MagNet Bank ügyfelei a bank által felajánlott nyereségrészükkel támogatni tudnak egy kiválasztott szervezetet a listáról. Mindezen felül a listára került szervezetek részt vehetnek adománygyűjtéssel és kampányolással kapcsolatos képzésen, workshopon, és további, a MagNet Bank által szervezett közösségépítő eseményeken. Mivel nem egy fix pályázati támogatási összeget biztosít a MagNet Bank, hanem adománygyűjtési lehetőséget, így az összegyűjtött támogatás nagysága változó lehet, azaz lehetséges a maximális összeg begyűjtése, de nem garantált.
Az elektronikus pályázati felület 2024. április 16.-tól elérhető,
a pályázatok 2024. május 16., 16.00 óráig adhatók be.
Kik pályázhatnak: közhasznú jogállású társadalmi szervezetek (civil szervezetek, nonprofit gazdasági társaságok, szociális szövetkezetek)
Mire: Olyan projektekre, melyek legalább 3 társadalmi szervezet összefogásával, partnerségben valósulnak meg. A pályázatban be kell mutatni a főpályázón túl, a min. két partnert is röviden.
Mennyi pénzt gyűjthet egy pályázó: Legfeljebb 10 millió forintot (változhat!)
Kiválasztott pályázók tervezett száma: évente változó, a keretösszeg függvényében
Értékelés: egy előszűrést követően a kiválasztott pályázók, egy személyes találkozón, rövid prezentációban mutatják be projektjüket
Végleges eredmény: 2024. június 21. és 26. között, majd szerződéskötés következik
Tervezett adománygyűjtési periódus: 2024. október - november

2. A Közösségi Adományozási Program (KAP) célja
- társadalmi szervezetek, projektek támogatása a MagNet Bank ügyfeleinek bevonásával, közösségi finanszírozással;
- az adományozói attitűd és a társadalmi hatás követésének, mérhetőségének minél szélesebb körben történő elterjesztése;
- változatos hátterű és folyamatosan növekvő számú társadalmi szervezet kapacitásépítése és közöttük együttműködések fejlesztése;
- a MagNet közösség erősítése, szektorok közötti szinergiák kiépítése.

3. A KAP 2022 program legfontosabb tudnivalói
A 13 éve működő KAP program feladata továbbra is az, hogy közelebb hozza a társadalmi problémákat megoldani kívánó szervezeteket és a MagNet Bank ügyfeleit egymáshoz, közöttük kapcsolatot, hidat építsen, közben pedig a közösség erejével támogatásokhoz juttassa ezen szervezeteket.
A programba bekerülő szervezetek/együttműködések egy felkészítő szakaszt követően 6 hetes kampányban vesznek részt, melynek keretében a MagNet Bank ügyfelei számukra a banki nyereségrészüket ajánlják fel támogatási céllal.
Az idei programban is a fő fókuszunk az együttműködés és a hatás. Úgy véljük, hogy a nonprofit szektorban is fokozottan igaz, hogy ha a tudások és a kapacitások összeadódnak, akkor egy-egy projekt sokkal nagyobb hatást tud az adott területen a kijelölt célért kifejteni. Ennek érdekében azt kérjük a szervezetektől, hogy közös célokat beazonosítva, minimálisan 3 szereplős együttműködéssel pályázzanak a maximálisan összegyűjthető 10 millió forintos támogatásért.
A közösségi erőforrás háttere
A MagNet Bank 2023. évi adózott eredményének egy részéről a MagNet Bank részvényesei lemondanak és lehetővé teszik ügyfeleiknek, hogy az általuk fontosnak tartott, közhasznú célok támogatására felajánlják azt.
A Közösségi Adományozási Program keretében 2024-ben már közel 50.000 ügyfelünk tud a rá eső MagNet Banki nyereségrészről rendelkezni.
A pályázható és gyűjthető támogatás
A pályázási keret felső határa a KAP 2024-ben
10 000 000 Ft, azaz tízmillió forint

Mit nyernek a KAP-ba bekerülő együttműködési projektek tagjai?
A kiválasztott szervezeti összefogások az alábbiakban részesülnek:
1) a program keretein belül MagNet Banki ügyfeleink rendelkezhetnek a rájuk eső nyereségrészükről a javukra
2) a MagNet közösség és egy aktívan épülő és fejlődő, együttműködő civil közösség tagja lehet a szervezet;
3) felkészítő és kommunikációs workshopon részvétel 2024. szeptemberében
4) tematikus találkozókon való részvétel, a szervezetek között tapasztalatok megosztása;
5) folyamatos MagNet Banki kommunikáción, eseményrészvételen keresztül a szervezet ismertségének növelése;
6) a MagNet Bank civil pénzügyi és közösségi programjaiban való részvétel (Segítő Bankkártya Program, Egyéni Adományozási Program, a szükséges feltételek teljesítése esetén).

Kik pályázhatnak?
Azok a KÖZHASZNÚ jogállású társadalmi szervezetek indulhatnak a pályázaton, azaz a jelen Pályázati felhívás keretében azok az
- egyesületek (a párt, a szakszervezet és a kölcsönös biztosító egyesület kivételével);
- alapítványok (a közalapítvány és a pártalapítvány kivételével); valamint
- nonprofit jellegű gazdasági társaságok,
- szociális szövetkezetek
(együttesen: Társadalmi Szervezetek),
amelyek 2024. május 16., 16.00 óráig kifejezésre juttatták szándékukat, hogy szeretnének bekerülni a programba, és eleget tettek az alábbiakban részletezett adatszolgáltatási feltételeknek.
A pályázási feltételeket az együttműködésekben a főpályázó esetében vizsgáljuk, azaz annak a szervezetnek kell igazolnia a feltételek teljesülését, mellyel az együttműködő min. 3 szervezet közül a támogatási szerződést fogja megkötni a Bank.

Egy szervezet maximum két együttműködési pályázatban szerepelhet. Lehet egyik együttműködésben főpályázó és egy másikban partner VAGY két együttműködési projektben partner.

AZ EGYÜTTMŰKÖDÉSEKRŐL
- legalább 3 nonprofit szervezet partnerségét várjuk, de a projektbe ezen felül bevonhatóak más szektorból is együttműködők: önkormányzati, vállalati stb.
- országos hálózat esetében, amennyiben a partnerek tagjai a hálózatnak, külön kell bemutatni a 2 db plusz együttműködőt
- együttműködés lehet:
- ugyanazon célok mentén hasonló szervezetek szakmai összefogása (pl.: waldorf iskolák közös projektje országos szinten, vagy átfogó ivartalanítási/edukációs program állatvédő szervezetek
együttműködésében stb.),
- közös célokra szerveződve más-más fókuszú szervezetek (pl.: művészeti nevelési projekt esélyegyenlőségi/gyermekvédelmi szervezettel közösen, vagy környezetvédelmi szervezet projektje oktatási, nevelési szervezetekkel stb.)
- preferált, ha az együttműködő partnerek egyike vidéki, akár kisebb szervezet
Azon pályázók jelentkezését várjuk, akik a fenti kritériumoknak megfelelnek és fantáziát látnak a közösségi bankolás gondolatában, az átláthatóságban és fenntarthatóságban is. Továbbá szívesen támogatják a MagNet Magyar Közösségi Bank ezirányú törekvéseit és aktív résztvevőivé válnak a MagNet Bank Civil Kapcsolatok Programjának, illetve a közösségnek, a Bank által képviselt értékeket, etikai normákat magukénak vallják, alkalmazzák.

4. KAP pályázat felépítése
A szervezetek szakmai projektekkel pályázhatnak.
Az alábbi kérdések mentén várjuk a pályázók anyagait:
- a, Szervezet(ek) bemutatása
1. A főpályázó mutassa be szervezete rövid történetét, de kiemelten misszóját, és ahhoz rendelt céljait.
2. Röviden mutassa be partnereit is külön-külön kifejtve, hogy miért pont ők a választott partnerek a projektben (szakmai háttér vagy egyéb tapasztalat).
3. Mutassa be elmúlt évei legfontosabb szakmai eredményeit, kiemelt sikereit.
4. Mutassa be vízóját a jövőről, fejlődési lehetőségeiről, arról, hogy hova szeretne a következő három évben eljutni, milyen hatást szeretne működése által célcsoportjában elérni.
- b, Projekt:
1. A pályázó írja le és mutassa be, hogy szakmai projektje milyen kérdésre/problémára kíván választ adni, milyen célcsoporthoz kíván szólni?
2. Milyen megoldásai és eszközei vannak az azonosított kérdés/problémakör megoldására? Mutassa be és emelje ki, miben újszerű, innovatív az a korábbi megoldásokhoz képest?
3. Írja le a partnerszervezetek közötti pontos feladatleosztást, hogy oszlanak meg a költségek a partnerek között, vannak- e más szektorokból partnerek, pl önkormányzat, cégek, oktatási vagy egyéb intézmény, stb., mi az ő szerepük.
4. 4. Mutassa be, hogyan von be különböző célcsoportokat, érintetteket, milyen kommunikációs megoldásokat alkalmaz a szervezet a projekt megvalósítása során?
A pályázat keretében a projekt megvalósításához szükséges költségekre lehet támogatást kérni, amibe beleértendők a projekt időszakára vonatkozó rezsi és üzemeltetési költségek is, a szükséges bérek és megbízási díjak.
A további kérdéseket és iránymutatásokat az online pályázati űrlap tartalmazza, mely elérhető itt: https://www.magnetbank.hu/a-kozossegi-bankrol/kap
5. A kiválasztás menete és szempontjai
A benyújtott pályázatokat első körben a civil szektort jól ismerő szakemberek szakmai pontozással értékelik. Az így kialakuló pályázati sorrend alapján a legjobb pályázók prezentációit a Döntő Bizottság valamint meghívott banki ügyfelek és munkavállalók hallgatják meg és értékelik.
A mérlegelési szempontok:
1) A pályázó pontosan be tudja mutatni vízóját és céljait, majd projektjeit, terveit relevánsan tudja ezekhez igazítani.
2) Határozott és jól mérhető céllal rendelkezik a pályázó és a pályázati anyag, melyben megjelennek a mérést segítő eszközök, kimenetek.
3) Innovatív, előremutató szakmai megoldások jelennek meg a pályázatban.
4) Megalapozott és szakmai szempontból releváns együttműködést mutat be a pályázatban.

A kiválasztás további általános szempontjai:
Előny, ha a pályázó rendelkezik:
o munkaerővel, stabil önkéntes bázissal (azaz elégséges humán kapacitással az egy éves programban való részvételhez és kommunikációs kampány levezényléséhez),
o saját weboldallal és közösségi online jelenléttel,
o a szervezet célcsoportja Magyarországon van,
o együttműködő partnerei között vidéki szervezetek is megjelennek.
A pályázás menete
Pályázat benyújtása 2024. április 16-tól a https://www.magnetbank.hu/a-kozossegi- bankrol/kap oldalon található online jelentkezési lap kitöltésével történik. Egy szervezet (főpályázó) egy pályázatot nyújthat be!
A pályázat benyújtásának határideje: 2024. május 16.16.00 óra.
A fenti határidő végéig az internetes felületen történő jelentkezésnek meg kell történnie, a határidő lejárta után benyújtott pályázatokat nem áll módunkban elfogadni.
A pályázás online történik, semmilyen más dokumentum benyújtása nem szükséges. A kiegészítésként hozzánk egyéb csatornákon eljuttatott anyagok nem képezik az értékelési folyamat részét.
1. A MagNet Magyar Közösségi Bank által felkért szakértők és közreműködők bizottsága dönt a pályázatok elfogadásáról előreláthatóan 2024. június 21-ig.
2. A szerződéskötés a MagNet Magyar Közösségi Bank és a programba bekerült szervezetek között tervezetten 2024. július 30-ig megtörténik. Jelen pályázati kiírásban és az együttműködési szerződésben foglalt feltételek együttesen érvényesek a nyertes szervezetekre. Ezeket a feltételeket egyrészről a pályázó a pályázat beadásakor, másrészről a sikeres szervezet a szerződés aláírásakor elfogadja.
3. A szerződéskötéssel egyidőben számlanyitás szükséges a MagNet Magyar Közösségi Banknál, az újonnan bekerült szervezetek közül azoknak, akik nem rendelkeznek MagNet Magyar Közösségi Banknál vezetett Bankszámlával.
https://www.magnetbank.hu/sw/static/file/KAP2024_Palyazatikiiras_final.pdf





Ingyenes e-mail tanfolyam
Legalább ennyit a
forrásteremtésről címmel
Magam csináljam vagy bízzak meg egy szakembert?  Akármelyik utat választja van egy minimum, amit mindenképpen tudnia kell.
Ha Ön(ök) csinálják, akkor magától értetődő, hogy érteni kell hozzá, ha mást bíznak meg, akkor annyi tudásra lesz szükségük, hogy tudjanak megrendelni és átvenni.
Ezt a tudást szerezheti meg ezen a tanfolyamon, ami egyben jó alap arra, hogy ha saját maga vág bele könnyű legyen hozzátanulni.

Ne csak olvassa és nézze (filmek is lesznek a leckékben), csinálja is.
A forrásteremtésnél ezt alig kell magyarázni, hiszen elméletben forrást szerezni enyhén szólva marhaság.
Ezért arra kérem, hogy az egyes levelekben olvasottakat azonnal valósítsa meg a gyakorlatban.
Ne feledje, akármilyen kis lépés sokkal többet ér, mint az álldogálás a rajtvonalnál...
Az egyes leckéket e-mailben kapja meg, hetente egyet.
Jó tanulást és eredményes forrásszerzést kívánok!
Huszerl József szerkesztő
Itt iratkozhat fel

Távoktatási tanfolyamaink







Hírek a Főoldalról


Ingyenes hírlevelünkre
itt iratkozhat fel









Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldáse e-mailben
Vissza
Felhasználási feltételek
Adatvédelem
Levél a szerkesztőnek
Médiaajánlat
Impresszum