Érvényes pályázatok: újak, kiírók szerint, érvényesség szerint, tárgymutató szerint, módosultak
Pályázatok Pályázatok
Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldése e-mailben
Vissza
Cím:
(B)ÍROD?
Kiíró:
kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem
Határidő:
04/30/2025
Érvényes:
04/30/2025
Tárgymutató:
színházi szakírás és színpadi szöveg
Pályázhat:
16-19 évesek, 20-24 évesek
A kiíró(k) adatai
Napi Pályázati Értesítő >>>


Fiatal drámaírók, leendő színházi szakírók és kritikusok,
valamint kulturális tartalomgyártók jelentkezését várja
a kolozsvári BBTE Magyar Színházi Intézete

A kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem Magyar Színházi Intézete (B)ÍROD? címmel hirdet pályázatot több korosztály számára és két különböző - színházi szakírás és színpadi szöveg - szekcióban. A díjazottak értékes könyvjutalomban részesülnek, a szekciók győztesei automatikusan kiválthatják - a legmagasabb, 10-es osztályzattal - a BBTE Magyar Színházi Intézet színháztudományok (teatrológia) szakán meghirdetett felvételire szükséges motivációs levelet, a legjobb drámát pedig - a zsűri ezirányú döntése alapján és egy későbbi időpontban - felolvasószínházi formában is bemutathatják az egyetem keretei között. A pályázatokat április 30-án éjfélig várják a szinhazi.palyazat@gmail.com e-mail címre.
A leendő pályázók - életkoruk szerint - két különböző kategória közül választhatnak: az első korcsoport a 16-19 évesek, míg a második korcsoport a 20-24 évesek jelentkezését várja az alábbi két szekció valamelyikébe. Egy pályázó szekciónként egy pályaművel jelentkezhet.
Első szekció: színházi szakírás. Ebben a szekcióban olyan - eddig még nem publikált és nem díjazott - pályaműveket várnak, amelyek szerzői egy szabadon választott színházi előadást/performanszot vagy drámát elemeznek. A benyújtott pályamű lehet színházi kritika, elemzés, tanulmány, podcast vagy videós tartalom. A kiíró olyan problémacentrikus, elemző, véleményt is tartalmazó műveket vár, amelyek tükrözik az érintett alkotók/művek értékeit, problémáit, lehetőségeit, az adott valóságban való jelenlétüket, a közönség és közösség elvárásait. Bármilyen magyar, román vagy más idegen nyelvű előadás vagy dráma lehet a pályázat témája. A pályamű nyelve magyar, terjedelme írott szöveg esetén min. 8.000, max. 12.000 karakter, podcast esetén min. 12, max. 20 perc, videós tartalom esetén min. 8, max. 12 perc. Az arra érdemes pályamunkákat a kiírók - megjelentetés céljából - a Játéktér színházi periodika szerkesztőségének is a figyelmébe ajánlják.
Második szekció: színpadi szöveg. Ebben a szekcióban eddig még nem publikált, nem díjazott és be nem mutatott színpadi szöveget (drámát vagy jelenetet) várnak a pályázóktól. Tematikai és műfaji megkötés nincs, de a kiírók szívesen fogadnak olyan szövegeket, amelyek napjaink valamely globális vagy lokális problémájára reflektálnak. A magyar nyelven írott pályamű maximális terjedelme 30 oldal lehet, és amennyiben a zsűri arra alkalmasnak ítéli, egy későbbi időpontban - felolvasószínházi formában és az egyetem keretei között - bemutatásra is kerül.
A pályázók a pályaműveket 2025. április 30-án éjfélig nyújthatják be a szinhazi.palyazat@gmail.com e-mail címen keresztül. A beküldés során a pályaművet csatolmányként (Word-ban vagy pdf-formátumban) kell a megadott címre eljuttatni, továbbá a levél szövegtestében fel kell tüntetni a következőket: a szerző neve, születési dátuma, lakhelye, a korcsoport és a szekció megnevezése, ahova pályázatát szánja, legmagasabb iskolai végzettsége, valamint egy maximum 500 karakternyi bemutatkozó szöveg. A beküldött pályaműveket a BBTE Magyar Színházi Intézet oktatói bírálják el.
A díjazottak értékes könyvutalványokkal gazdagodnak (1. díj - 600 RON, 1. díj - 450 RON, 3. díj 300 RON), a szekciók győztesei automatikusan kiválthatják - a legmagasabb, 10-es osztályzattal - a BBTE Magyar Színházi Intézet színháztudományok (teatrológia) szakán meghirdetett felvételire szükséges motivációs levelet, a legjobb drámát pedig - a zsűri ezirányú döntése alapján és egy későbbi időpontban - felolvasószínházi formában is bemutathatják az egyetem keretei között. A zsűri fenntartja magának a jogot arra, hogy bizonyos díjakat ne vagy csak megosztva ítéljen oda.
https://hu.teatrufilm.ubbcluj.ro/palyazati-felhivas/





Ingyenes e-mail tanfolyam
Legalább ennyit a
forrásteremtésről címmel
Magam csináljam vagy bízzak meg egy szakembert?  Akármelyik utat választja van egy minimum, amit mindenképpen tudnia kell.
Ha Ön(ök) csinálják, akkor magától értetődő, hogy érteni kell hozzá, ha mást bíznak meg, akkor annyi tudásra lesz szükségük, hogy tudjanak megrendelni és átvenni.
Ezt a tudást szerezheti meg ezen a tanfolyamon, ami egyben jó alap arra, hogy ha saját maga vág bele könnyű legyen hozzátanulni.

Ne csak olvassa és nézze (filmek is lesznek a leckékben), csinálja is.
A forrásteremtésnél ezt alig kell magyarázni, hiszen elméletben forrást szerezni enyhén szólva marhaság.
Ezért arra kérem, hogy az egyes levelekben olvasottakat azonnal valósítsa meg a gyakorlatban.
Ne feledje, akármilyen kis lépés sokkal többet ér, mint az álldogálás a rajtvonalnál...
Az egyes leckéket e-mailben kapja meg, hetente egyet.
Jó tanulást és eredményes forrásszerzést kívánok!
Huszerl József szerkesztő
Itt iratkozhat fel

Távoktatási tanfolyamaink







Hírek a Főoldalról


Ingyenes hírlevelünkre
itt iratkozhat fel









Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldáse e-mailben
Vissza
Felhasználási feltételek
Adatvédelem
Levél a szerkesztőnek
Médiaajánlat
Impresszum