Érvényes pályázatok: újak, kiírók szerint, érvényesség szerint, tárgymutató szerint, módosultak
Pályázatok Pályázatok
Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldése e-mailben
Vissza
Cím:
Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
Kiíró:
Nemzetgazdasági Minisztérium
Határidő:
01/10/2025, 06/15/2025
Érvényes:
06/15/2025
Tárgymutató:
beruházás élénkítő támogatás
Pályázhat:
mikro-, kis- és középvállalkozások:
a) amelyek Magyarország területén székhellyel, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarország területén fiókteleppel rendelkeznek,
b) amelyek kettős könyvvitelt vezetnek,
c) amelyek rendelkeznek legalább 2 (kettő) lezárt (beszámoló), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele),
d) amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évben legalább 2 (kettő) fő volt,
e) amelyek az alábbi gazdálkodási formakód szerint működnek:
- 113 Korlátolt felelősségű társaság
- 114 Részvénytársaság
- 116 Közkereseti társaság
- 117 Betéti társaság
- 121 Szociális szövetkezet
- 129 Egyéb szövetkezet
- 141 Európai részvénytársaság (SE)
- 142 Európai szövetkezet (SCE)
- 226 Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
- 228 Egyéni cég
- 231 Egyéni vállalkozás
A kiíró(k) adatai
Napi Pályázati Értesítő >>>


Felhívás
Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
1. A Program célja
A KKV-k adják a magyar gazdaság gerincét és tartópillérét. A KKV-k a hazai vállalkozások 99 százalékát teszik ki, és a foglalkoztatottak 72 százalékát alkalmazzák, ezzel több millió magyar család számára biztosítják a megélhetést.
Jelen Program célja, hogy a vállalkozások teljesítménye érdemben növekedjen, egyre több magyar cég jelenjen meg a nemzetközi piacokon és a hazai vállalkozások egyre feljebb lépjenek a beszállítói láncolatokban.
Ezért a KKV Stratégiában kitűzött célok mentén a Kormány biztosítja a lehetőséget a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások számára, hogy képesek legyenek beruházások végrehajtására, zöldtechnológiák alkalmazására, a külpiacokon történő fokozottabb megjelenésre és digitális fejlesztéseken, szervezetfejlesztésen keresztül termelékenységük és hozzáadott értékük növelésére, ezáltal a versenyképességük javítására.
A program elsődleges célja, hogy a hazai tulajdonú, mikro-, kis- és középvállalkozások beruházási aktivitása emelkedjen, a termelési kapacitásuk fejlődjön, és nem utolsósorban a magasabb hozzáadott értékű termékek gyártása kezdődjön meg a magyar gazdaságban.
1.1. A felhasználásra vonatkozó fontosabb jogszabályok
- A fejezeti és központi kezelésű előirányzatok kezeléséről és felhasználásáról szóló 20/2024. (VI. 24.) NGM rendelet (a továbbiakban: 20/2024. (VI.24.) NGM rendelet)
- A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Sztv.)
- A közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény beleértve 95. §-97. §-kat is (a továbbiakban: Kbt.)
- Az európai uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális támogatási térképről szóló 37/2011. (III. 22.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Atr.)
- A Szerződés 107. és 108. cikke alkalmazásában bizonyos támogatási kategóriáknak a belső piaccal összeegyeztethetővé nyilvánításáról szóló, 2014. június 17-i 651/2014/EU bizottsági rendelet (a továbbiakban: 651/2014/EU bizottsági rendelet.)
- Az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló a Bizottság 2023. december 13-i (EU) 2831/2023 rendelet (a továbbiakban: (EU) 2831/2023 rendelet)
- Az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.)
- Az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.)
1.2. A támogatás nyújtásának alapvető feltételei
A jelen Felhívás 3. pontja alapján a Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program keretében támogatást igénylők részére az alábbi feltételek mentén nyújtható támogatás:
a) a projekt elszámolható összköltsége
1. nem haladhatja meg a támogatást igénylőnek a támogatási igény benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója szerinti árbevételének kétszeresét, VAGY
2. nem haladhatja meg a támogatást igénylőnek a támogatási igény benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti mérlegfőösszegét;
b) a támogatást igénylő vállalja, hogy a beruházással létrehozott vagyont a támogatói okiratban vállalt feltételek mellett az érintett régióban legalább a projekt befejezését követő 3 évig fenntartja, áttelepítést nem kérelmez és hajt végre, és a támogatott fejlesztéseket a megvalósítás helyszínén üzemelteti;
c) a támogatást igénylő vállalja, hogy az elszámolható költségek nem támogatott részét (regionális beruházási támogatás esetén legalább 25%-át) saját forrásból kell, hogy biztosítsa és a projekt megvalósításához szükséges költségek forrását a Kezelő számára bemutatja, melyről nyilatkozatot szükséges becsatolnia. Saját forrásnak a kedvezményezett által a projekthez igénybe vett, állami támogatást (ideértve csekély összegű támogatást), valamint az Európai Unió intézményei, ügynökségei, közös vállalkozásai vagy más szervei által központilag kezelt, a tagállam ellenőrzése alá közvetlenül vagy közvetve nem tartozó uniós finanszírozást nem tartalmazó forrás minősül;
d) a támogatást igénylő, ha ennek a Kbt. szerinti feltételei fennállnak, a támogatás észszerű és hatékony felhasználásának biztosítása érdekében a Kbt. szerint számára kötelező közbeszerzési eljárást lefolytatja. Az irányadó jogszabályban meghatározott
kötelezettségek megállapítása és betartása a támogatást igénylő, illetve a kedvezményezett feladata;
e) ha a támogatás ösztönző hatással bír. Az ösztönző hatást igazolja, ha a beruházás megkezdése előtt a támogatást igénylő a pályázatkezelő rendszerben támogatási kérelmet terjeszt elő, továbbá együttműködik a Támogatóval és Kezelővel a projekt sikeres megvalósítása érdekében.
2. A támogatás jellemzői
Jelen felhívás keretében a Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program keretében nyújtott támogatásra rendelkezésre álló forrás 48.000.000.000 Ft, azaz negyvennyolcmilliárd forint.
2.1. Támogatási kérelmek benyújtásának határideje
A pályázati regisztráció, illetve az előzetes adatrögzítés elvégzése nem jelenti a támogatási kérelem benyújtását. A teljes körűen feltöltött támogatási kérelmek a sikeres regisztráció és a felhívás 3. pontja szerinti kritériumok megállapítását követően nyújthatók be. A támogatási kérelmek benyújtására 2025. január 13. 12:00-tól a rendelkezésre álló keretösszeg
kimerüléséig, de legkésőbb 2025. június 30. napjáig van lehetőség.
2.2. Támogatás formája, mértéke és összege
Vissza nem térítendő támogatás.
Egy vállalkozás minimum 5 millió forint, maximum 200 millió forint támogatásban részesülhet legfeljebb 50 százalékos támogatás intenzitás mellett.
2.3. Területi korlátozás
A projekt Magyarország egész területén megvalósítható.
A megvalósulási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtásának napját megelőzően legalább 6 (hat) hónappal korábban kell a támogatást igénylő székhelyeként, telephelyeként vagy fióktelepeként bejegyzésre kerülnie, továbbá a támogatási kérelem benyújtásától alkalmasnak kell lennie a projekt megvalósítására. A megvalósulási helyszín akkor tekinthető alkalmasnak, ha a projekt tárgyát képező tevékenység elvégezhető a helyszínen és a projekt megvalósításhoz biztosított a megfelelő infrastruktúra.
A projekt legfeljebb két helyszínen valósítható meg. Két megvalósítási helyszín esetén fő helyszínnek azt tekintjük, ahol a költségek nagyobb része felmerül.
Támogatást igénylő a pályázati kérelem benyújtásával egyidejűleg, a támogatás visszafizetésének terhe mellett nyilatkozik arról, hogy a pályázati kérelem benyújtását megelőző két évben nem valósított meg áttelepítést abba a létesítménybe, amelyben a pályázati kérelem tárgyát képező induló beruházást meg kívánja valósítani és kötelezettséget vállal arra, hogy a pályázati kérelem tárgyát képező induló beruházás befejezését követően legalább két évig nem kerül sor a létesítmény áttelepítésére abba a létesítménybe, amelybe a pályázati kérelem tárgyát képező induló beruházást megkívánja valósítani.
2.4. A támogatott tevékenység időtartama és a felhasználás határideje
a) A projekt megvalósításának határideje (fizikailag befejezett) a támogatói okirat hatályba lépését követő legfeljebb 12 hónap, mely indokolt esetben további legfeljebb 6 hónappal meghosszabbítható. Indokolt esetnek minősül az olyan vis maior jellegű esemény (azaz a Kedvezményezett önhibáján kívüli, külső esemény), amelyet a Kedvezményezett dokumentáltan alá tud támasztani. A Kezelő ezt saját hatáskörben mérlegeli.
b) A támogatás felhasználásának végső határideje (pénzügyileg befejezett) a projekt fizikai befejezését követően legfeljebb 30 nap.
2.5. Projekt megkezdése
Támogatás a támogatási kérelem benyújtását követő napot megelőzően megkezdett projekthez nem igényelhető. A projekt megvalósítását a benyújtást követő napon a támogatást igénylő saját felelősségére megkezdheti, de a projekt megkezdése nincs befolyással a támogatási kérelem értékelésére és nem jelent előnyt annak elbírálása során, továbbá nem garantálja az igényelt támogatás elnyerését. További információt lásd a 7.1 Támogatási kérelem benyújtása pontban.
A projekt részét képező bármely eszköz, szolgáltatás beszerzéséről szóló megrendelés/szerződés, az azokhoz kapcsolódó számla, egyszerűsített számla, előlegszámla vagy előlegbekérő kiállításának, teljesítésének és kiegyenlítésének dátuma nem lehet korábbi a támogatási kérelem benyújtását követő napnál.
2.6. Projekt előrehaladási jelentés (PEJ)
Kedvezményezett köteles a támogatói okirat kiállítását követően a támogatott projektjét megkezdeni, továbbá a támogatói okirat hatályba lépését követő 90. napon belül 1 (egy) darab projekt előrehaladási jelentést benyújtani az elektronikus pályázatkezelő rendszerben.
A projekt előrehaladási jelentés keretében nyilatkozni szükséges az előrehaladás státuszáról, kiemelten a támogatási előleg rendeltetésszerű felhasználásáról: legalább a projekt összköltségének 40%-os mértékét elérő vagy meghaladó előrehaladási állapotot alátámasztó dokumentumok (pl. megrendelő dokumentum(ok) és/vagy kifizetést igazoló dokumentum(ok)) feltöltése szükséges!
Amennyiben a támogatói okirat hatálybalépését követően, a támogatói okirat módosítására kerül sor, abban az esetben a támogatói okirat módosítás Támogató általi elfogadását és annak hatályba lépését követő 90. napon belül 1 (egy) darab projekt előrehaladási jelentést benyújtani az elektronikus pályázati felületen.
Amennyiben a kedvezményezett a projekt előrehaladási jelentésének nem tesz eleget és/vagy nem támasztja kellőképpen alá a projekt megkezdését, Támogató visszavonhatja az előzetesen meghozott pozitív támogatói döntését, elállhat a támogatói okirattól és az előlegként folyósított 100% támogatást visszakövetelheti.
A támogatásban részesült projekt határidejének, valamint műszaki-szakmai tartalmának módosítására legfeljebb 1 (egy) alkalommal van lehetősége a kedvezményezetteknek (az elektronikus pályázatkezelő rendszerben, űrlapon keresztül, dokumentum feltöltési lehetőséggel). Minden további módosítási igény automatikusan elutasításra kerül a rendszerben.
2.7. Pénzügyi és szakmai beszámoló teljesítése
A kedvezményezett a Támogatás felhasználásáról beszámolni köteles a projekt pénzügyi befejezését követő 30 napon belül. A kedvezményezettnek a beszámolás során pénzügyi elszámolást és szakmai beszámolót kell készítenie, melyet a pályázatkezelő rendszerben szükséges elektronikus úton feltöltenie.
A támogatói okiratban rögzített költségek tételes pénzügyi elszámolásának eredményeképpen, a kedvezményezetteknek mindazon dokumentumokat szükséges feltölteniük, amelyek megfelelően alátámasztják a projekt sikeres megvalósítását.
Azon kedvezményezettek, akik 20 millió forint feletti támogatásban részesültek, kötelesek a Kezelő részére könyvvizsgáló nyilatkozatot benyújtani. A könyvvizsgálói nyilatkozatnak tartalmaznia kell legalább azt, hogy a könyvvizsgáló az elszámolás alapjául szolgáló dokumentumokat tételesen megvizsgálta, illetve igazolja, hogy azok megfelelnek a hatályos számviteli előírásoknak és a támogatói okirat keretében elszámolhatók az elszámolásban szerepeltetett összegben. A könyvvizsgáló köteles a nyilatkozat végén feltüntetni a kamarai tagság nyilvántartási számát.
A projekt zárásához kapcsolódó általános tájékoztatás a pénzügyi elszámolási segédlet dokumentumában elérhető a Kedvezményezettek részére (https://egypluszegy.vali.hu oldalon is elérhető).
A kedvezményezettek a szakmai beszámoló esetén a pályázatkezelő rendszerben a modulra vonatkozó űrlapok és a kapcsolódó, modulban megjelölt mellékletek feltöltését követően tudnak majd beszámolási kötelezettségüknek eleget tenni.
Amennyiben Kezelőnek további kérdése merülne fel a beérkezett jelentéssel kapcsolatban 1 (egy) alkalommal hiánypótlást és további 1 (egy) alkalommal tisztázó kérdést küldhet ki Kedvezményezett részére a beszámolók tekintetében.
A szakmai beszámoló és a pénzügyi elszámolás elfogadására és a teljesítési igazolás kiállítására a Kezelő képviselője jogosult. A teljesítési igazolás a pénzügyi elszámolás és a szakmai beszámoló elfogadását követően kerül kiállításra.
2.8. Fenntartás
A támogatást igénylő vállalja, hogy a megvalósított fejlesztés eredményét, a projekt elfogadott záró beszámoló dátumától kezdődően fenntartja a kötelező fenntartási időszak végéig, 3 (három) évig.
A projekt sikeres pénzügyi és szakmai zárását követően teljesítési igazolás kerül kiállításra, melyben rögzítésre kerül a fenntartási időszak kezdő- és végdátuma, továbbá a fenntartási kötelezettség időszaka alatti, évenként benyújtandó fenntartási jelentés ütemezése. Kedvezményezetteknek a teljesítési igazolás kiállításától számított 3 (három) évig évente 1 (egy) alkalommal fenntartási jelentéstételi kötelezettsége van. Amennyiben Kezelőnek további kérdése merülne fel a beérkezett jelentéssel kapcsolatban 1 (egy) alkalommal hiánypótlást és további 1 (egy) alkalommal tisztázó kérdést küldhet ki Kedvezményezett részére a fenntartási jelentéssel kapcsolatban. Amennyiben a beérkezett záró fenntartási jelentés ellenőrzése pozitív döntéssel zárul, Kezelő teljesítési igazolást állít ki Kedvezményezett részére, amelyet zárást követően megküld az elektronikus rendszerben.
A Kedvezményezett a beruházással létrehozott vagyont - amennyiben az a Kedvezményezett tulajdonába, illetve vagyonkezelésébe kerül - a támogatási jogviszony ideje alatt, a fenntartási időszak végéig kizárólag a Támogató előzetes jóváhagyásával, illetve a szolgáltatási és az egyéb kötelezettségek átvállalása, átruházása mellett idegenítheti el, adhatja bérbe vagy más használatába, illetve terhelheti meg. A Támogató a jóváhagyás feltételeként kikötheti, hogy a kötelezettségek átvállalásának biztosítása érdekében a beruházással létrehozott vagyon elidegenítése esetén az új tulajdonos a Kedvezményezett helyébe lépjen be, vagy a kötelezettségek átvállalásáról egyoldalú nyilatkozatot tegyen.
2.9. További feltételek (ÁFA, piaci ár)
Ha a támogatást igénylő a beruházás, illetve a beruházás hasznosítása során általános forgalmi adó (a továbbiakban: ÁFA) levonására nem jogosult, akkor a támogatás számításának alapja a beruházás ÁFÁ-val növelt, bruttó összköltsége. A projekt költségvetését bruttó módon kell megtervezni.
Ha a támogatást igénylő ÁFA-adóalany, vagy még nem ÁFA-adóalany, de a beruházással, illetve a beruházás hasznosításával azzá válik és az általános forgalmi adó levonására egészben vagy részben jogosult, a támogatás alapja a beruházás ÁFA nélkül számított nettó összköltsége.
A beruházás bármely elemének nem piaci áron történő szerepeltetése a támogatás felülvizsgálatát vagy arányos visszavonását eredményezi.
3. A támogatási kérelem benyújtásának feltételei
3.1. . Ki nyújthat be támogatási kérelmet?
A felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be azon mikro-, kis- és középvállalkozások:
a) amelyek Magyarország területén székhellyel, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarország területén fiókteleppel rendelkeznek,
b) amelyek kettős könyvvitelt vezetnek,
c) amelyek rendelkeznek legalább 2 (kettő) lezárt (beszámoló), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele),
d) amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évben legalább 2 (kettő) fő volt,
e) amelyek az alábbi gazdálkodási formakód szerint működnek:
- 113 Korlátolt felelősségű társaság
- 114 Részvénytársaság
- 116 Közkereseti társaság
- 117 Betéti társaság
- 121 Szociális szövetkezet
- 129 Egyéb szövetkezet
- 141 Európai részvénytársaság (SE)
- 142 Európai szövetkezet (SCE)
- 226 Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
- 228 Egyéni cég
- 231 Egyéni vállalkozás
4. Támogatható tevékenységek
4.1. Kötelezően megvalósítandó tevékenységek
a) Technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése legalább a projekt összköltségének 40%-a erejéig. (Kis- és nagyhaszongépjárművek beszerzése nem minősül a kötelezően megvalósítandó tevékenység szerinti eszközbeszerzésnek.)
4.2. Választható tevékenységek
b) Vállalati infokommunikációs fejlesztés (eszközök, szoftverek és szolgáltatások), legfeljebb a projekt összköltségének 50%-a erejéig.
c) Szükséges immateriális javak beszerzése (például az eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how), legfeljebb a projekt összköltségének 10%-a erejéig.
d) Kis- és nagyhaszongépjárművek beszerzése, legfeljebb 25 millió forint + ÁFA értékhatárig abban az esetben, amennyiben illeszkedik a támogatást igénylő beruházási és fejlesztési tervéhez. (Kivételt képez az elszámolhatóság alól az L és M jármű kategória jelöléssel rendelkező járművek beszerzése, melyek részletes felsorolását a 6.1 pont tartalmazza.)
e) Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása (napelem és napelemes rendszerek kivételével), legfeljebb a projekt összköltségének 50%-a erejéig.
f) Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele, legfeljebb a projekt összköltségének 5%- a erejéig.
g) Iparjogvédelem, legfeljebb a projekt összköltségének 5%-a erejéig.
7. A támogatás igénylése és a támogatási döntés
7.1. Támogatási kérelem benyújtása
A támogatási kérelem benyújtása előzetes regisztrációhoz kötött. A pályázati regisztrációra, illetve a támogatási kérelem előzetes adatrögzítésére 2024. december 6. napján 10 órától 2025. január 10. napján 14:00-ig van lehetőség. A regisztráció a Kezelő erre a célra létrehozott pályázati felületén történik (https://egypluszegy.vali.hu).
A regisztrációra ügyfélkapus bejelentkezést követően van mód. Egy adószámmal egy regisztrációra van lehetőség. A regisztráció során a vállalkozás rögzíti az azonosításához szükséges adatokat, valamint elkészíti és feltölti az 7.1.1. és 7.1.2. pontok szerinti nyilatkozatait és releváns mellékleteit. Az adatok feldolgozása után a pályázati felület automatikusan meghatározza, hogy a vállalkozás jogosult-e támogatási kérelem benyújtására. Amennyiben a Pályázó által megadott adatok alapján a jogosultság megállapításra kerül, a Pályázónak lehetősége nyílik a további szükséges adatok kitöltésére, dokumentumok feltöltésére, illetve a nyilatkozatok megtételére.
A pályázati regisztráció, illetve az előzetes adatrögzítés elvégzése nem jelenti a támogatási kérelem benyújtását. A teljes körűen feltöltött támogatási kérelmek a sikeres regisztráció és a felhívás 3. pontja szerinti kritériumok megállapítását követően nyújthatók be. A támogatási kérelmek a sikeres regisztráció és a jogosultság Kezelő általi megállapítását követően nyújthatók be 2025. január 13-án 12:00-tól a Kezelő erre a célra kialakított pályázatkezelő rendszerében. Sikeres támogatási kérelem befogadásáról, pályázó rendszerüzenetben értesítést kap, a rendszer által generált egyedi űrlap iktatószámmal ellátott dokumentum formájában.
Az elektronikus rendszerben Pályázó részéről beküldött támogatási kérelem esetében 1 (egy) alkalommal van lehetőség 5 (öt) munkanapos határidővel a hiánypótlás teljesítésére és 1 (egy) alkalommal van lehetőség 3 (három) munkanapos határidővel tisztázó kérdés teljesítésére. Amennyiben a hiánypótlási felszólításra (kiküldött hiánypótlás vagy kiküldött tisztázó kérdés) nem érkezik be az előre meghatározott határidőn belül válasz az elektronikus pályázatkezelő rendszerben, automatikusan lezár a beküldési lehetőség.
Regisztráció legkésőbb 2025. június 15-én 23:59:59 óráig kezdeményezhető a Kezelő elektronikus pályázati felületén.
https://www.vali.hu/egypluszegy-program





Ingyenes e-mail tanfolyam
Legalább ennyit a
forrásteremtésről címmel
Magam csináljam vagy bízzak meg egy szakembert?  Akármelyik utat választja van egy minimum, amit mindenképpen tudnia kell.
Ha Ön(ök) csinálják, akkor magától értetődő, hogy érteni kell hozzá, ha mást bíznak meg, akkor annyi tudásra lesz szükségük, hogy tudjanak megrendelni és átvenni.
Ezt a tudást szerezheti meg ezen a tanfolyamon, ami egyben jó alap arra, hogy ha saját maga vág bele könnyű legyen hozzátanulni.

Ne csak olvassa és nézze (filmek is lesznek a leckékben), csinálja is.
A forrásteremtésnél ezt alig kell magyarázni, hiszen elméletben forrást szerezni enyhén szólva marhaság.
Ezért arra kérem, hogy az egyes levelekben olvasottakat azonnal valósítsa meg a gyakorlatban.
Ne feledje, akármilyen kis lépés sokkal többet ér, mint az álldogálás a rajtvonalnál...
Az egyes leckéket e-mailben kapja meg, hetente egyet.
Jó tanulást és eredményes forrásszerzést kívánok!
Huszerl József szerkesztő
Itt iratkozhat fel

Távoktatási tanfolyamaink







Hírek a Főoldalról


Ingyenes hírlevelünkre
itt iratkozhat fel









Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldáse e-mailben
Vissza
Felhasználási feltételek
Adatvédelem
Levél a szerkesztőnek
Médiaajánlat
Impresszum