Érvényes pályázatok: újak, kiírók szerint, érvényesség szerint, tárgymutató szerint, módosultak
Pályázatok Pályázatok
Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldése e-mailben
Vissza
Cím:
OTP Bank Társasházi Pályázat 2024
Kiíró:
OTP Bank Nyrt.
Határidő:
05/31/2024
Érvényes:
05/31/2024
Tárgymutató:
OTP Bank Társasházi Pályázat 2024
Pályázhat:
Bármely hazai társasház vagy lakásszövetkezet
A kiíró(k) adatai
Napi Pályázati Értesítő >>>

OTP Bank Társasházi Pályázat 2024
Pályázati kiírás
A pályázat célja
A társasházak és lakásszövetkezetek szűkebb környezetének minőségi korszerűsítése, a fenntarthatósági és energiahatékony üzemeltetési beruházások előmozdítása, a közösségi kezdeményezések ösztönzése.

A pályázók köre
Bármely hazai társasház vagy lakásszövetkezet részt vehet a pályázaton.
Pályázatot egy társasház vagy lakásszövetkezet törvényes képviselője, vagy akár lakója is benyújthat. A benyújtónak ehhez meghatalmazást kell szereznie a társasház vagy lakásszövetkezet közgyűlésétől. A nyertes pályázóknál a kiíró ezt jogosult ellenőrizni is.
Az indulásnak nem feltétele, hogy a lakóközösség az OTP Banknál vezesse pénzforgalmi számláját, ám ha a társasház vagy lakásszövetkezet nyer a pályázaton, a díjazás átvételéhez rendelkeznie kell egy, az OTP Banknál vezetett számlaszerződéssel.
Az OTP Banknál társasházi pénzforgalmi bankszámlaszerződéssel nem rendelkező társasházak/lakásszövetkezetek számlanyitási akció keretében 6 havi számlavezetési díj elengedése mellett nyithatnak bankszámlát.

A pályázat tárgya
Az OTP Bank a lakóközösségek életminőségét javító beruházások támogatására pályázatot ír ki társasházak és lakásszövetkezetek részére.
Az egyszerűen, online kitölthető pályázati űrlap benyújtásával a nyertes lakóközösségek olyan felújításokat is megvalósíthatnak, amelyekre a háznak egyéb forrásból nem, vagy csak jóval később lenne fedezete, de akár megkönnyíthetik egy nagyobb beruházás finanszírozását is.

Pályázati díj és kategóriák
A nyertes pályázók vissza nem térítendő támogatást kapnak díjazásként. Az elnyert támogatás összege a fejlesztés/beruházás megvalósítását és az írásos beszámoló leadását követően kerül átutalásra. Pályázatot a pályázati céloknak megfelelően az alábbi kategóriákban lehet benyújtani (különböző célokra akár több pályázat is beadható):

I. kategória: Fenntarthatóbb jövő
A kategória magába foglalja a társasház vagy lakásszövetkezet lakói által igénybe vehető szabadtéri területek és belső, közöshasználatú terek fejlesztését, elsősorban azokat az energiahatékonysági beruházásokat, amelyekkel a lakóközösség hatékonyabbá, környezetkímélővé vagy kedvezőbbé teheti üzemeltetését. Ide tartozhatnak olyan fejlesztések, mint pl. napelemes és napkollektoros rendszerek kiépítése, fűtésrendszerek korszerűsítése, nyílászárók cseréje, világításkorszerűsítés.

II. kategória: Biztonságos otthonok
Ide a társasházak vagy lakásszövetkezetek és a lakók biztonságát és élet-minőség javítását szolgáló fejlesztések tartoznak. Magában foglalja többek között a lakóházhoz tartozó közös használatú helyiségek és külső terek biztonságossá tételét, például a lépcsőházak és lépcsők balesetmentesítését, valamint a homlokzat és tetőszerkezet biztonságossá tételét. A kategória keretében akadálymentesítést célzó fejlesztési tervek is beadhatók.

III. kategória: Barátságos környezet
A harmadik kategóriában azoknak a társasházaknak és lakásszövetkezeteknek a pályázatait várjuk, amelyek maximum 25 lakással rendelkeznek (a nyertes pályázóknál a kiíró ezt jogosult ellenőrizni is) és céljuk elsősorban közösségépítést és a közösségi tevékenységeket támogató fejlesztés. A lakóközösség tagjai által igénybe vehető közös helyiségek és szabadtéri területek fejlesztése is ide tartozik, például biciklitárolók vagy szabadidős- és kerti pihenőhelyek, játszóterek kialakítása, parkosítás, kertépítés, valamint gyepesítés.

Díjazás:
A pályázat kiírója a fenti kategóriákban az alábbi helyezéseket és díjazásokat hirdeti meg:
I. helyezés: 3 000 000 Ft (bruttó támogatási összeg) - kategóriánként
II. helyezés: 2 500 000 Ft (bruttó támogatási összeg) - kategóriánként
III. helyezés: 2 000 000 Ft (bruttó támogatási összeg) - kategóriánként
IV. helyezés: 1 500 000 Ft (bruttó támogatási összeg) - kategóriánként
V. helyezés: 1 000 000 Ft (bruttó támogatási összeg) - kategóriánként

További nyeremények:
Minden díjazott társasház/lakásszövetkezet pályázatának benyújtója (közös képviselő vagy meghatalmazott) 100 000 forint értékű IKEA ajándékutalványt nyer.
További támogatás:
Az OTP Bank minden 100. sikeresen benyújtott, érvényes pályázat után 1 millió forinttal támogatja a Habitat for Humanity Magyarország ’Második Esély’ programját. A támogatás keretében egy rászoruló család lakhatási körülményeinek javításához járulunk hozzá, egy rossz állapotú szociális bérlakás felújításával, maximum 10 millió forintig.

A részvétel feltételei
- A benyújtott pályázat kizárólag épületre, közös tulajdonú épületrészekre, építményekre, illetve a hozzájuk tartozó földrészletre, valamint nem lakás céljára szolgáló helyiségekre vonatkozhat.
- A nyertes társasház vagy lakásszövetkezet csak az OTP Banknál vezetett társasházi pénzforgalmi számlán kaphatja meg a vissza nem térítendő támogatást, a pályázatban foglalt beruházás megvalósítását, és az írásbeli beszámoló benyújtását követően.
- Pályázatot egy társasház vagy lakásszövetkezet törvényes képviselője, vagy akár lakója is benyújthat, ám a benyújtónak ehhez meghatalmazást kell szereznie a társasház vagy lakásszövetkezet közgyűlésétől. A nyertes pályázóknál a kiíró ezt jogosult ellenőrizni is.
- Pályázni csak a pályázati kiírást követően elkezdett, még meg nem valósított felújítási és beruházási tervekkel lehet, már elkészült projektekkel nem.

Pályázatban megadott információk és csatolandó dokumentumok
Az érvényes pályázatnak tartalmaznia kell:
- a pályázó társasház vagy lakásszövetkezet adatait (név, cím, lakások és lakók száma), a képviseletét ellátó magánszemély vagy cég adatait, illetve a pályázati kapcsolattartó adatait;
- a pályázati kategóriát, valamint költségvetést (munkadíj és anyagköltségek összege), részletes költségvetési tervet;
- a megvalósítás időbeli ütemtervét (munkálatok kezdésének és befejezésének dátuma);
- a pályázat keretében megvalósítandó beruházás rövid ismertetését (de legfeljebb 2000 karakter terjedelemben), valamint a megvalósításban részt vevő lakók számát;
- legalább 3 db (legfeljebb 10 db) színes fotót a beruházás helyszínének jelenlegi állapotáról (PNG, JPG vagy PDF formátumban, a fájlméret fájlonként nem haladhatja meg a 2MB-ot);
- amennyiben rendelkezésre áll, tervrajzot vagy látványtervet (nem szükséges műszaki dokumentáció, de egyértelműen tükrözze a terv lényegét).

Pályázat benyújtása
- A pályázatot a megadott határidőig, kizárólag online, az alábbi weboldalon lehet benyújtani: www.otpbusiness.hu/tarsashazipalyazat
- Az ehhez szükséges űrlap a „Pályázati adatlap kitöltése” gombra kattintva jelenik meg. A kitöltés befejezésével az egyedi azonosítóval ellátott pályázati adatlap is letölthető az oldalról.
- A pályázatok beküldési határideje: 2024. május 31. (23:59)
A késve vagy hiányosan leadott, valamint a pályázati célnak nem megfelelő pályázat érvénytelen!
Pályázatok értékelése
Az értékelést szakmai zsűri végzi.
A pályázat elbírálásának szempontjai:
- a pályázat megvalósítása mennyire szolgálja a közösségi érdekeket;
- a pályázat mennyire szolgálja a társasház/lakásszövetkezet szűkebb környezetének minőségi javítását, fenntarthatóbbá és környezetkímélőbbé tételét;
- technikai, pénzügyi megvalósíthatóság, ötletesség;
- a lakók által vállalt közös munka mennyisége a tervezésben, illetve a kivitelezésben.
Az értékelés határideje: 2024. július 1.

Nyertesek értesítése
A pályázat eredményéről a nyerteseket 2024. július 1. és 5. között telefonon és írásban is értesítjük. Emellett a nyertesek listáját közzétesszük a www.otpbusiness.hu/tarsashazipalyazat weboldalon.

A nyertes kötelezettsége
Nyertes pályázat esetén a Pályázó vállalja az alábbiakat:
- a pályázatban foglalt fejlesztés/beruházás megvalósítására a kiíróval külön támogatási szerződést köt 2024. július 31-ig, amelyben a felek meghatározzák a pályázati terv megvalósításával kapcsolatos részleteket
- a pályázatban leírt felújítás/beruházás megvalósításának költsége és az elnyert vissza nem térítendő támogatás összege közötti különbözetet önerőként biztosítja
- 2024. november 30-ig befejezi a fejlesztés/beruházás megvalósítását
- a kiíróhoz írásos formában eljuttatott részletes összefoglalóban (beszámoló) elszámol a kapott támogatással, illetve az esetleges saját forrással a pályázó nevére kiállított és a kiíróhoz igazoltan beérkezett számlák alapján.

Egyéb fontos tudnivalók
- A pályázat nyílt, egyfordulós.
- Több társasház/lakásszövetkezet együtt is pályázhat (ebben az esetben valamennyi „együttes” részvevő adatait - lásd pályázati adatlap I-III. pontjait - kérjük feltüntetni).
- Egy társasház/lakásszövetkezet különböző célokra több pályázatot is benyújthat.
- Minden egyes pályázat esetében külön adatlapot kell kitölteni, és minden egyes pályázathoz
mellékelni kell a csatolandó dokumentumokat is (felsorolást lásd az adatlapon).
- A pályázatot a társasház/lakásszövetkezet törvényes képviselője, megbízottja (bármely lakó) nyújthatja be, ennek értelmében minden pályázathoz szükséges a közösgyűlés hozzájárulása. A nyertes pályázóknál a kiíró ezt jogosult ellenőrizni is.
- A pályázati anyagokat a kiíró bizalmasan kezeli, más jogi vagy egyéb felelősséget a pályázattal, illetve pályázóval szemben nem visel.
- A kiíró pályázatot nem őriz meg, és nem küld vissza.
- A pályázó hozzájárul, hogy a feldolgozásban és értékelésben résztvevő és közreműködő megbízottak és szakértők a pályázati anyagokat megtekintsék és megismerjék.
- Amennyiben a pályázat nem felel meg a jelen pályázati kiírásban foglalt feltételeknek, a kiíró azt érvénytelennek tekinti.
- A kiíró jogosult arra, hogy a pályázatok értékelése előtt a pályázatban szereplő épületrészt, helyszínt, munkálatot megtekintse.
- A pályázó tudomásul veszi, hogy ha pályázata megvalósításához hatósági engedély(ek) szükséges(ek), az(ok) beszerzése a pályázó feladata és felelőssége, továbbá a megvalósítással kapcsolatban felmerülő jogi felelősség a pályázót terheli.
- Játszótérnek a 78/2003. (XI.27.) GKM rendelet előírásainak meg kell felelnie.
- A pályázó a pályázat benyújtásával és a pályázati támogatási szerződésben hozzájárul ahhoz, hogy ha pályázatát a zsűri nyertesként értékeli, nevét, címét, pályázatának tartalmát a kiíró - az általa megbízottak közreműködésével - nyilvánosságra hozza, valamint ahhoz, hogy a nyertes pályázatot, annak megvalósítását, illetve a megvalósítás szakaszairól készült dokumentációt a nyilvánosságnak bemutassa (pl. cikk, riport, esettanulmány, fénykép stb. formájában).
- A pályázó hozzájárul, hogy ha pályázatát a zsűri valamely kategória nyerteseként értékeli, a kiíró vagy megbízottja a munkálatok menetét előre egyeztetett időpontokban a helyszínen ellenőrizze.
- Ha a kiíró a pályázat nyertesével/nyerteseivel a pályázati támogatási szerződés feltételeiben nem tud megállapodni, és 2024. július 31-ig a szerződés nem jön létre, úgy a kiíró jogosult új nyertest hirdetni, és vele szerződést kötni.
- A kiíró a vissza nem térítendő támogatást a nyertes pályázók számára a külön szerződésben foglaltak szerint, a pályázati terv megvalósításának befejezését és ellenőrzését követően, a pályázó nevére kiállított és a kiíróhoz igazoltan beérkezett számlák alapján egy összegben utalja át.
- A pályázat jogi természetét tekintve a pályázaton résztvevők felé intézett felhívás a pályázati munkatervek benyújtására. Ezért a nyertes pályázatra adott elfogadó nyilatkozatként kizárólag a Bank részéről kezdeményezett szerződésben tett nyilatkozat tekinthető.
A pályázattal kapcsolatos további tájékoztatás az OTP Bank fiókjaiban és a www.otpbusiness.hu/tarsashazipalyazat weboldalon érhető el.





Ingyenes e-mail tanfolyam
Legalább ennyit a
forrásteremtésről címmel
Magam csináljam vagy bízzak meg egy szakembert?  Akármelyik utat választja van egy minimum, amit mindenképpen tudnia kell.
Ha Ön(ök) csinálják, akkor magától értetődő, hogy érteni kell hozzá, ha mást bíznak meg, akkor annyi tudásra lesz szükségük, hogy tudjanak megrendelni és átvenni.
Ezt a tudást szerezheti meg ezen a tanfolyamon, ami egyben jó alap arra, hogy ha saját maga vág bele könnyű legyen hozzátanulni.

Ne csak olvassa és nézze (filmek is lesznek a leckékben), csinálja is.
A forrásteremtésnél ezt alig kell magyarázni, hiszen elméletben forrást szerezni enyhén szólva marhaság.
Ezért arra kérem, hogy az egyes levelekben olvasottakat azonnal valósítsa meg a gyakorlatban.
Ne feledje, akármilyen kis lépés sokkal többet ér, mint az álldogálás a rajtvonalnál...
Az egyes leckéket e-mailben kapja meg, hetente egyet.
Jó tanulást és eredményes forrásszerzést kívánok!
Huszerl József szerkesztő
Itt iratkozhat fel

Távoktatási tanfolyamaink







Hírek a Főoldalról


Ingyenes hírlevelünkre
itt iratkozhat fel









Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldáse e-mailben
Vissza
Felhasználási feltételek
Adatvédelem
Levél a szerkesztőnek
Médiaajánlat
Impresszum